Recenzje

Jod koło brzegu - Andrzej Zaorski Wprost

Zaczęła się jesień. Po wakacjach pozostały wspomnienia. Ale może warto trochę powspominać letnie miesiące, kiedy wokół ziąb. Od jakiegoś czasu mamy w Polsce właściwie dwie pory roku: lato (piękny kwiecień, maj, czerwiec oraz gorsze lipiec i sierpień) i zimę.

Czytaj dalej

Rodzinne przepisy pani Ewy - Danuta Walewska "Moje podróże" - Rzeczpospolita

"Ewa Zaprasza" ma eleganckie wnętrza godne raczej kurortu, niż przydrożnej restauracji. Sala jadalna wyścielona dywanem, ze starymi obrazami i grafikami na ścianach. Na kominku bibeloty w rogu regał z książkami i pamiątkami.

Czytaj dalej

Wakacje pełną gębą - Maciej Nowak Co jest grane nr 34 dodatek do Gazety Stołecznej nr 192

Wszystkim, którzy wakacje spędzać musząca murach stolicy, pragnę zepsuć nastrój jeszcze jednym adresem, którego nie należy omijać. Myślę o kultowym w pewnych kręgach lokalu od kilku lat ściągającym publiczność z całego Wybrzeża do Sasina koło Łeby.

Czytaj dalej

Nie ma jak u Ewy - Maciej Nowak Dom i Wnętrze

kolejnym celem wędrówki jest restauracja "Ewa zaprasza" w Sasinie. To właśnie tutaj znaleźli ukojenie państwo Dmochowscy. Ewa jest historykiem sztuki, Marcin - inżynierem rolnictwa. Dwadzieścia lat temu wyemigrowali wewnętrznie z Gdyni przenieśli się do tej małej wioski niedaleko Łeby.

Czytaj dalej

Między dwoma morzami - Robert Sołtysik Supermarket - dodatek do Gazety Stołecznej

Nieopodal Bordeaux, wokół ruin benedyktyńskiego opactwa La Sauve Majeure, niegdyś ważnego przystanku w drodze pątników do św. Jakuba z Compostelli, rozpościera się wielki winiarski region Entre-deux-Mers, czyli Między Dwoma Morzami

Czytaj dalej

Spacerkiem po restauracjach - Zał Malwa

Restaurację prowadzą właściciele ze swoimi dziećmi. Pomimo dużej liczby gości obsługa przebiega sprawnie, fachowo i uprzejmie.

Czytaj dalej

Gdzie dobrze zjeść - Ekspert Sukces

Miłośnikom niespodzianek proponuję wycieczkę do restauracji, która znajduje się na... końcu świata. Sasino to niewielka wieś pomiędzy modnymi (i zatłoczonymi do granic możliwości) Dębkami a Łebą.

Czytaj dalej

Przyjaciółka

Restauracja, "Ewa zaprasza" znajduje się w miejscowości Sasino, nad morzem, koło latarni Stilo, między Łebą a Władysławowem.

Czytaj dalej

Niebiański zajazd, z cyklu Hors d'oeuvre - Maciej Nowak Gazeta Morska

Z nadejściem wiosny warto nieco urozmaicić nasze turystyczno-gastronomiczne szlaki. Zamiast podążać stałą ścieżką na Starówkę czy do Sopotu, w zaklęte (a nieraz i nędzne) rewiry trójmiejskiej gastronomii, zachęcam do wyprawy za miasto.

Czytaj dalej

Z kieliszkiem w ręku - Aleksandra Zdrojewska Dziennik Bałtycki

Najwięcej gości przyjeżdża tu w niedzielę. Ze wszystkich stron - nie tylko z okolicznych miejscowości, ale z Niemiec, Francji, Norwegii.

Czytaj dalej